Liceum Ogólnokształcące
w Dubiecku
im. Ignacego Krasickiego
ARCHIWUM 2018/19
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej ph. "Młodzież zapobiega pożarom", który odbył się 29 kwietnia 2019 roku w sali sportowej w Dubiecku.
Informujemy, że w/w konkursie w eliminacjach powiatowych nasze uczennice: Katarzyna Kamińska zajęła II miejsce a Arleta Szybiak III-cie. Serdecznie gratulujemy!
Więcej informacji z eliminacji gminnych i powiatowych tego konkursu znajduje się na stronach UG Dubiecko.
W dniach 6-7 marca 2019 roku byliśmy współorganizatorami Rejonowych Igrzysk Dzieci
w tenisie stołowym. Łącznie do Dubiecka przyjechało około 100 zawodników i zawodniczek Rejonu VI Województwa Podkarpackiego. W fotogalerii zamieszczamy plakaty i przebieg zawodów a zwycięzcom gratulujemy awansu do zawodów wojewódzkich.
2 marca br. odbyła się zabawa karnawałowa organizowana przez rodziców i nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego w Dubiecku. Wszystkim, którzy zaangażowali się
w przygotowanie i organizację tej imprezy serdecznie dziękujemy.
Uczniowie klas II i III, którzy wybrali sobie jako przedmiot rozszerzony chemię, 8 lutego 2019 wzięli udział w XXVI Seminarium „Wybrane problemy chemii” organizowanym przez Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej i I Liceum Ogólnokształcące im. ks. St. Konarskiego
w Rzeszowie oraz Rzeszowski, Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego.
W ramach seminarium odbyły się trzy wykłady „Materiały funkcjonalne”, „Biotechnologiczny potencjał jadu węży” oraz „Kompozyty polimerowe o zwiększonej odporności na płomień”, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród licealistów. Po wykładach młodzież wzięła udział
w części praktycznej, grupa drugoklasistów w zajęciach laboratoryjnych „Kremy i emulsje”
a trzecioklasiści „Analiza związków organicznych”. I tu każdy z nich mógł się wykazać swoją wiedzą chemiczną i samodzielnie wykonać wiele doświadczeń chemicznych.
Uczniowie klas trzecich mieli powtórkę przed maturą – jakościową analizę grup funkcyjnych, odróżniali węglowodory nasycone od nienasyconych, wykrywali węglowodory aromatyczne, alkohole, fenole, aldehydy i ketony, kwasy karboksylowe i aminokwasy.
Nawet najtrudniejsze zagadnienia mogą stać się w pełni zrozumiałe, jeżeli podejdzie się do nich doświadczalnie. Każdemu dzień minął szybko – był pełen wielu wrażeń chemicznych.
Dziękujemy! Nasza współpraca ze szkołą partnerską Christian von Mannlich Gymnasium trwa nieprzerwalnie od prawie dziesięciu lat. W tym czasie udało nam się spotkać 11 razy (6 spotkań w Niemczech, 5 spotkań w Polsce). Bez wsparcia finansowego Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży, Starostwa Powiatowego w Przemyślu oraz zawsze zaangażowanych rodziców naszych uczniów te spotkania z pewnością …